Opublikowano Dodaj komentarz

Przechowywanie puzzli – to proste!

Woreczek bawełniany do pzrechowywania puzzli

Jak przechowywać puzzle?

Jeśli nie udało ci się przedłużyć życia tekturowym opakowaniom od puzzli i nie do końca podoba ci się ładowanie ich w plastikowe worki lub zbiorcze kontenery – mam dla ciebie rozwiązanie.

Bawełniane woreczki do przechowywania puzzli

Zachowanie porządku w domu, w którym mamy małe dzieci bywa trudne a może nawet niemożliwe. Zwłaszcza gdy nie chcemy lub nie lubimy koncentrować się na porządku. Z każdym tygodniem i z każdą okazją mnożą się drobiazgi, które dzieci gromadzą, mnożą się także rozmaite gry, zabawki i puzzle. I o ile segregowanie większych zabawek nie jest problemem, mniejsze nastręczają już wiele trudności.

Do przechowywania mniejszych drobiazgów już od jakiegoś czasu używam bawełnianych woreczków i jest to strzał w dziesiątkę.

Dlaczego?

Bo jest to tanie i oszczędzające miejsce rozwiązanie, które skutecznie sortuje przedmioty i pozwala uniknąć mnożenia plastiku w domu – czego staram się uniknąć. W każdym domu znajdą się takie szuflady czy kontenery, w których znajdziemy dosłownie wszystko. Od zużytych baterii, przez guziki, pionki i inne ciekawe znaleziska. Moim rozwiązaniem na przechowywanie dosłownie wszystkiego, od biżuterii po skarby dzieci z wakacji są właśnie praktyczne bawełniane worki.

Woreczki bawełniane do pzrzechowywania puzzli

Woreczkowe love – woreczki bawełniane do przechowywania

Wielorazowe, w każdej chwili możesz je wyprać, trwałe.
Są też zwyczajnie śliczne.

Bardzo długo w moim domu próbowałam uskuteczniać przechowywanie w marketowych kontenerach, najpierw tych plastikowych, na początku w wersji budżetowej nieco później większe kontenery zastąpiłam mniejszymi wykonanymi z grubszego plastiku, później drewnianymi.
Dziś po dwóch latach z pierwotnie dziesięciu większych plastikowych kontenerów, nie przetrwał żaden… serio – żaden. A nie były tanie.
Wszystkie prędzej czy później w jakiś sposób łamały się. Co gorsza, w bardzo niebezpieczny sposób, taki plastik jest po prostu ostry.

Mniejsze kontenery, które używałam do przechowywania kosmetyków w łazience, czy innych rzeczy okazały się trwalsze, były jednak zdecydowanie droższe i co tu ukrywać, mam do nich pewnego rodzaju wstręt. Zdecydowanie wolę obcować z drewnem lub tekstyliami. Nie wspominam już tutaj o innych aspektach dla których zwyczajnie lepiej korzystac z takich właśnie rozwiązań, które są trwalsze i dają większy komfort użytkowania.

Na końcu mojej drogi przechowywania dotarłam do kontenerów drewnianych i tak, są z nami niezmienne, ale ile można ich mieć? I czy jest to naprawdę konieczne?
Miałam także etap projektowania szafy pod potrzeby magazynowe, ale nie ma takiej szafy, która pomieści wszystkie niezbędne kontenerki szufladki i schowki, nie ma też chyba takiej potrzeby, skoro są rozwiązani tańsze i prostsze.

Wracamy więc do początku.

Bawełniane woreczki do przechowywania

Bawełniane woreczki – przechowywanie LOW WASTE

Z perspektywy czasu najbardziej ekonomiczna formą przechowywania mniejszych rzeczy były dla mnie właśnie bawełniane woreczki. Bardzo żałuję, że dopiero niedawno to rozwiązanie wdrożyłam, bo ich stosowanie wiele ułatwia, oszczędza czas i pieniądze.
Nie wiem, czy zdarza wam się myć te wszystkie plastikowe koszyczki i pojemniczki, gdybym miała wybrać jedną z najbardziej znienawidzonych rzeczy w całym sprzątaniowym mikrokosmosie to byłoby to zapewne mycie tych wszystkich pojemników, nie wiem dlaczego ale szczerze nie znoszę. Finalnie i tak mam wrażenie że są jakoś uklejone. Może mam jakiś nowy rodzaj fobii :).
Woreczki zwyczajnie piorę.

Woreczek bawełniany z motywem dinozaura

Czy warto?

Warto.
I bardzo polecam wszystkim spróbować organizować logistykę drobnych przedmiotów właśnie w ten sposób.

Gdzie kupić?

Moje woreczki znajdziecie na przykład tutaj: https://allegro.pl/oferta/woreczki-bawelniane-do-przechowywania-puzzli-8508237873

Lub napisz tutaj: https://www.facebook.com/MommyPlace-107802157254150/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *